Mehmet Sarışın
Tüm yazıları POLEMİK Mehmet Sarışın mehmetsarisin@gecce.com
04 Aralık 2013 16:50

Tan Çakmaklı, seri katil mi?

Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya'nın başrolleri paylaştığı, Barış Falay'ın Avukat Selim Serez karakteriyle muhteşem bir oyunculuk sergilediği Medcezir, sezonun ilgiyle izlenen dizileri arasında yer alıyor.

Kaymak tabakayla, varoş kültürünün aynı potada eritilmesiyle senaryolaştırılan Medcezir'in senaristleri hep yeni arayışlar içindeler. Arıyorlar çünkü, dizi şu an tutturduğu rotadan şaşmasın. Ee, aşağı tükürsen reyting, yurakı tükürsen reyting... Bu senaristler, istedikleri anda reyting uğruna, gür sakallı bir erkeği, sakalından bıyığından yoksun bırakıp, sevimli bir köseye dönüştürürler! Ya da bir devi cüce yaparlar.

Senaristlerden birinin (Ece Yörenç – Melek Gençoğlu - son dakika: okuyucum uyardı, Melek hanım ayrılmış) aklına gelmiş olacak ki, sizin de gözünüze takıldı mı bilmiyorum, geçtiğimiz bölümlerden birinde, üniversiteli gençler fakültenin kantininde otururlarken, masada bir gazete vardı. Şimdi hatırlamıyorum kızlardan biri gazeteyi eline aldı ve sayfaları çevirken, gözü bir habere takıldı. Haber bir seri katili konu alıyordu. Robot resmi de yayınlanmıştı. Eylül'dü galiba, "Bu robot resimlerin hepsi de birbirine benziyor" dedi.

Haberde seri katilin, -Yaman, Mira, Mert ve Eylül'ün birlikte gidip eğlendikleri, hani hatırlayın, Mira ile Yaman dönme dolabın tepesinde kalmışlardı- lunaparkın çevresinde görüldüğü yazıyordu. Eylül bu satırları sesli olarak okuyunca, benim gibi herkesin aklına Tan Çakmaklı geldi. "Allah" dedi millet, "Mira'nın başı dertte!.."

Yani herkes Tan'ı seri katil olarak yaftaladı hemen...

Bence Tan Çakmaklı seri katil falan değil. Bu seri katil olayı, ana yemek öncesi masaya gelen mezelere benziyor. Önce onları yersin, sonra etliyi, sütlüyü... Dizideki ara sıcaklardan birinin adı; Seri Katil olmalı... Daha bu masaya konan ilki... Bakın peşinden daha neler gelecek, çünkü tutulan diziler, lastik gibi uzatılır bilirsiniz. Senaryoyu Ece hanım bir ucundan, Melek hanım öteki ucundan çekip duracaklar. Çünkü onlara da yapımcı, "Çekin" deyip, duracak.

En fazla 4 bölüm sonra, yine gazetelerden birinde seri katilin yakalandığı yazacak, bizim millet de, "Aa, Tan katil değilmiş" diyecek. Bu 4 bölüm içinde neler olacak biliyor musunuz? Orkun'un ex sevgilisi vardı ya, işte o kız, Tan ile yakınlaşacak. Hatta yatacak!.. Tan, seri katil sanılıyor ya, kızı ne zaman öldürecek diye millet oturup kalkacak.

Bu arada, Tan kendisine sığınan Mira'yı psikopatlığından dolayı öldürmeye kalkabilir. Benden söylemesi. Bu da onun seri katil olduğu anlamına gelmez. Ama korkmayın, Mira'ya bir şey olmayacak. Onun çok Yaman bir sevgilisi var.

Dizi güzel, ben izliyorum. Siz de izlemeye devam edin...

Ben diziyi izlerken eğlendiğim için senarist hanımlarla şakalaşmaya da devam edeceğim.

Ha, bu yazıdan sonra Tan her an seri katile dönüştürülebilir...

Keşke hatırlatmasaydım!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

(4 Yorum Yapıldı)

Misafir(seda) tek bir yorum bile almamandan yazının ne kadar boooooşşş olduğunu anlamşsındır umarım dedim bari bitanecik yorum ben yazimm:DDDD

5.12.2013 01:18:38

Misafir(asma) bu ne ya xD

5.12.2013 12:06:16

Misafir(Ss) İstediğiniz kadar reklamını yapın cuma günleri KARAGÜL fark atıyor. İntikam da 35 sıralarda ama hâlâ kurtlar vadisi mi intikam mı diye reklam yapılıyor. Taraf tutmak kenan bey in sitesine yakışmıyor.

6.12.2013 11:57:42

Misafir(l) yes

6.12.2013 15:19:59
Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz